4 for Europe versenyfelhívás 4 for Europe versenyfelhívás

Felhívás
 

 

 
A magyarországi Europe Direct Információs Hálózat,
az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és
az Európai Parlament Kapcsolattartói Irodája 
 „4 FOR EUROPE” 
címmel európai uniós témájú versenyt szervez 
középiskolás diákoknak
 

    A vetélkedőre olyan négyfős csapatok és felkészítő tanáruk jelentkezését várjuk, amelyek tagjai középiskolai tanulói jogviszonnyal rendelkeznek. Minden iskolából tetszőleges számú csapat nevezhet.

      A csoportok regisztrációját 2018. október 12. (péntekig) fogadjuk! (A regisztráció lezárult!)

Sikeresen regisztrált csapatok

A vetélkedő menete:
 
Online forduló - I. forduló
 
Az első forduló az Európai Unióval, különösképpen annak intézményeivel kapcsolatos feladatokból áll, amelyeket a verseny weboldalán oldhatnak meg a csapatok.
Az első forduló kezdete: 2018. október 12., 08.00 óra
A feladatok megoldási határideje: 2018. október 19., 24.00 óra
Az online forduló lezárult!

A regionális döntőkbe a következő csapatokat várjuk:

Nyugat-Dunántúl

1.

Soproni ászok

Sopron

Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola Gimnázium Óvoda és Kollégium

331

2.

Raab

Győr

Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája

329

3.

EuroPalánták

Győr

Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnáziuma

315

4.

Queens&Köninnen

Győr

GYSZSZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnáziuma

314

5.

MIBOKK

Szombathely

Szombathelyi Műszaki SzC Savaria Szakgimnáziuma és Kollégiuma

312

6.

Csányosok

Zalaegerszeg

Csány László Szakgimnázium

310

7.

TinódiSOK(K)

Sárvár

SZOSZSZC Tinódi Sebestyén Gimnáziuma és Idegenforgalmi- Vendéglátói Szakképző Iskolája

305

8.

Áron and the Barbies

Sárvár

SZOSZSZC Tinódi Sebestyén Gimnáziuma és Idegenforgalmi- Vendéglátói Szakképző Iskolája

302

9.

Fantasztikus Négyes

Győr

Kossuth Zsuzsanna Leánykollégium

298

10.

Deák for Europe

Győr

GySzSzC Deák Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma

293

 

Közép-Magyarország

1.

Kicsapongó Érsekség

Cegléd

Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

345

2.

Árpád vére

Budapest

Bornemisza Péter Gimnázium

334

3.

AKG Nagykövet

Budapest

Alternatív Közgazdasági Gimnázium

333

4.

EX lex

Budapest

Karinthy Frigyes Gimnázium

332

5.

wEUyouth

Budapest

Pesthidegkúti Waldorf Iskola

329

6.

Csiszárváros

Budapest

ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium

328

7.

KZ Team

Cegléd

Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

325

8.

Nagykövetek

Budapest

BGSZC Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma

323

9.

Schwarzkopf

Budapest

Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium

323

10.

EUhARCOSOK

Vác

Váci SZC Király Endre Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

319

 

Közép-Dunántúl

1. RÁBA Pápa Türr István Gimnázium és Kollégium 336
2. Remeterákok Veszprém Vetési Albert Gimnázium 330
3. Természeti katasztrófák Pápa Türr István Gimnázium és Kollégium 328
4. EUfória Bicske Székesfehérvári SZC Vajda János Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 319
5. Az EU integrációi Oroszlány Hamvas Béla Gimnázium 306
6. tEUtonok Bicske Székesfehérvári SZC Vajda János Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 301
7. 4 for Future Veszprém Veszprémi SZC Közgazdasági és Közigazgatási Szakgimnázium 281
8. Silverspoon Székesfehérvár Comenius Iskola 273
9. Students for Közgáz Veszprém Veszprémi SZC Közgazdasági és Közigazgatási Szakgimnázium 270
10. BKV Dunaújváros Dunaújvárosi SZC Bánki Donát Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 251

 

Észak-Magyarország

1.

Csajszellák

Eger

Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium

340

2.

Forradalom

Miskolc

Földes Ferenc Gimnázium

338

3.

Via Luminatione

Miskolc

Földes Ferenc Gimnázium

337

4.

hEUrépa

Sárospatak

Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium

332

5.

zEUsz

Miskolc

Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium

321

6.

Timcsók

Salgótarján

SSZC Táncsics Mihály Szakgimnázium és Szakközépiskola

317

7.

Twinkling stars

Eger

Neumann János Középiskola és Kollégium

314

8.

EuropeanUnicorns

Miskolc

Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Szakgimnáziuma

313

9.

KandóEuroHistory

Miskolc

Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Szakgimnázium

309

10.

Szilágyi1

Eger

Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium

304

 

Észak-Alföld

1.

LDNG

Szolnok

Varga Katalin Gimnázium

334

2.

Juniorok

Jászberény

Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium

332

3.

EUfória

Jászberény

Lehel Vezér Gimnázium

325

4.

Beugrók

Jászberény

Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium

322

5.

Bell

Debrecen

Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium

321

6.

ÜsTökösök

Mezőtúr

Karcagi Szakképzési Centrum Teleki Blanka Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma

314

7.

Iszmosz mormoták

Debrecen

DSZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnáziuma

306

8.

Evribodri

Mezőtúr

KSZC Teleki Blanka Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma

295

9.

BUKOSZAMO

Jászberény

Terplán Zénó Ferences Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola

290

10.

Globe Trekker

Nyíregyháza

Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium

286

 

Dél-Dunántúl

1. Brexit Pécs Pécsi Janus Pannonius Gimnázium 341
2. Los Cobras Amigos Kaposvár Kaposvári SZC Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakgimnáziuma 336
3. These 4 are too much for Europe Barcs Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium 335
4. Szimbionták Barcs Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium 334
5. FIUK A TÉRRŐL Mohács Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium 333
6. Lilaréka Pécs Pécsi Leőwey Klára Gimnázium 322
7. BX Pécs Pécsi Leőwey Klára Gimnázium 322
8. Bierlak Pécs Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium és Általános Iskola 303
9. Björns Siklós Táncsics Mihály Gimnázium 298
10. Közigesek Mohács Pécsi SZC Mohácsi Radnóti Miklós Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 293

 

Dél-Alföld

1.

4 Stars Union

Kecskemét

Kecskeméti Református Gimnázium

349

2.

löMAG

Kecskemét

KSZC Széchenyi István Idegenforgalmi, Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

338

3.

Renikő

Baja

Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja

331

4.

fantasztikus4s

Kecskemét

Kecskeméti SZC Kada Elek Közgazdasági Szakgimnáziuma

329

5.

Dani angyalai

Kecskemét

Kecskeméti SZC Kada Elek Közgazdasági Szakgimnáziuma

324

6.

Bogár Betyárok

Baja

Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja

317

7.

Állampolgárok

Baja

Bajai III. Béla Gimnázium

313

8.

Eurohunok

Szeged

Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium

307

9.

Brexitboys

Szentes

HSZC Boros Sámuel Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

307

10.

Szeged

Szeged

SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

302

 

 
Regionális döntők - II. forduló
 
Az első forduló összesített eredménye alapján minden régióból a 10 legjobb csapat kap meghívást a regionális döntőkbe. A regionális döntőkbe egy iskolából legfeljebb két csapat juthat be.
 
Időpont: 2018. november 22., 10:00 óra
 
A regionális döntők helyszínei a következők:
 
Nyugat-Dunántúl

GYSZSZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű

Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnáziuma

Győr

Bem tér 20-22.

 
Közép-Magyarország

Pest Megye Önkormányzata

Budapest

Városház u. 7.

Nyáry Pál Konferencia és Rendezvényterem

 
Közép-Dunántúl
Europe Direct Tájékoztató Központ - Fejér Megye
Székesfehérvár
Piac tér 12-14.
1. emelet - Rézterem
 
Észak-Magyarország
Megyeháza
Eger
Kossuth Lajos utca 9.
 
 
Észak-Alföld
Verseghy Ferenc Könyvtár
Szolnok
Kossuth tér 2.
 
 
Dél-Dunántúl
Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont
Konferencia terem
Pécs
Universitas utca 2/a.
 
 
Dél-Alföld
Békés Megyei Könyvtár
Békéscsaba
Kiss Ernő utca 3.

 

A felkészüléshez a következő kiadványokat ajánljuk:

 

 

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete szervezésében a regionális döntőkön első helyezett csapatok egy négynapos ausztriai kirándulásban részesülnek, továbbá minden második helyezett csapat nyer egy budapesti egynapos osztálykirándulást az egész osztálya számára.

 

Országos döntő - III. forduló

      Az országos döntőbe minden, a regionális döntőkön első és második helyezést elért csapat is továbbjut.

       Időpont: 2018. december 14., 10:00 óra

       Helyszín: Katona József Könyvtár, Kecskemét, Piaristák tere 8.

    A vetélkedő első két helyezett csapatának osztályai a 2018/2019-es tanév második félévében strasbourgi tanulmányúton vehetnek részt az Európai Parlament EUROSCOLA programjának keretén belül.

 
Szeretettel várjuk minden lelkes diákcsapat jelentkezését! 
 
 

Elérhetőségeink Elérhetőségeink