.Kecskeméti Koncertélet

Kecskeméti Koncertélet

 

Jazz
 

 

Népzene / Világzene / Operett
 

 

Klasszikus zene
 

 

Könnyűzene
 

 

Gyermekprogramok
 

 

Ha olyan hangversenyről, koncertről van tudomása, mely nem szerepel oldalunkon, kérjük jelezze a virag.barnabas [at] kjmk.hu email címen!

 

 

 NOVEMBER    DECEMBER

JANUÁR     FEBRUÁR     MÁRCIUS     ÁPRILIS     MÁJUS     JÚNIUS  

 

 

Október 25.
péntek,18.00

Piarista Gimnázium
Díszterme

 

 

Eero Toikka

 

 

Finn-Magyar baráti fúvós hangverseny
 
A műsorban népszerű komoly és könnyűzenei feldolgozások, ma élő szerzők fúvószenekarra írt szerzeményei csendülnek fel.
 
A hangverseny végén a két zenekar közösen adja elő az alábbi műveket:
- Timo Forsström: Sons of the Midnight Sun,(A fehér éjszakák fiai)
- Majakkasaari, (Világítótorony sziget)
- Kodály: Toborzó,(Részlet a Háry János című daljátékból)
- Strauss: Éljen a magyar!
 
Fellépnek:
Lohja Város Fúvószenekara (Finnország)
Kecskeméti Városi Fúvószenekar
 
Közreműködik: Erno Toikka - kürt
 
Vezényel: Eero Toikka és Kuna Lajos
 
A belépés díjtalan.

 

 

 

Október 26.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Lisette Oropesa

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Lisette Oropesa (Manon), Michael Fabiano (Chevalier des Grieux), Carlo Bosi (Guillot de Morfontaine), Artur Ruciński (Lescaut), Brett Polegato (de Brétigny), Kwangchul Youn (Comte des Grieux)  
 
      

 

 

 

November 3.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Bryn Terfel

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Donizetti: Don Pasquale (olasz nyelven, angol felirattal)

Karmester: Evelino Pidò, Don Pasquale – Bryn Terfel, Norina – Olga Peretyjatko, Ernesto – Ioan Hotea, Malatesta – Mariusz Kwiecień

      

 

 

 

November 4.
hétfő, 18:00
Kodály Iskola
 

 

Beke Márk

 

 

 
Közreműködik: Gerhát László, Kovács Levente, Somogyi Levente, Földi Jácint, Patyi Gábor, Bugya Kamilla, Bezerédi Balázs, Kuna Lajos
 
A belépés díjatalan.
 
 

 

November 6.
szerda, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

 

 

Antal Mátyás

 

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/2.
 
Műsor:
Liszt: A bölcsőtől a sírig  
Liszt: Haláltánc  
Fauré: Requiem, op. 48  
 
Kecskeméti Szimfonikus Zenekar
Kecskeméti Énekes Kör
karigazgató: Erdei Péter
 
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Zenepedagógiai Intézetének Kórusa
karigazgató: Nemes László Norbert
Balog József - zongora
Bódi Zsófia - szoprán
Blazsó Domonkos - bariton
vezényel: Antal Mátyás
 
 
 

 

November 9.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Hui He

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Hui He (Cso-cso-szán), Elizabeth DeShong (Szuszuki), Andrea Carè (Pinkerton), Plácido Domingo (Sharpless) 
 
      

 

 

 

November 11.
hétfő, 18:00
Református Újkollégium
 

 

Beke Márk

 

 

 
Közreműködik: Gerhát László, Kovács Levente, Somogyi Levente, Földi Jácint, Patyi Gábor, Bugya Kamilla, Bezerédi Balázs, Kuna Lajos
 
A belépés díjatalan.
 
 

 

November 23.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Dísella Lárusdótti

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Dísella Lárusdótti (Tye királynő), J’Nai Bridges (Nofertiti), Anthony Roth Costanzo (Ekhnaton), Aaron Blake (Amon főpap), Will Liverman (Horemhab), Richard Bernstein (Aye), Zachary James (Amenhotep)  
 
      

 

 

 

November 26.
kedd, 17.30
Kodály Iskola
 

 

Palotás Gábor

 

 

Ütős estek a Kodály Iskolában 4/2
 
 
Az ütőhangszerek világa magyar kamaradarabok és
szólóművek tükrében - 2/2
 
 

 

December 10.
kedd

Nagytemplom

 

 

Nagytemplom

 

 

Kecskeméti iskolák közös karácsonyi hangversenye

 

 

 

December 11.
szerda, 14-19.00

Katona József Könyvtár

 

 

Katona József Könyvtár

 

 

Kórusok délutánja

Kecskeméti kórusaink karácsonyi műsora

 

 

 

December 16.
hétfő

Kodály Iskola

 

 

Kodály Iskola

 

 

A Kodály Iskola hangversenye Kodály Zoltán születésének 137. évfordulója alkalmából

Fellépnek az iskola növendékei és tanárai

 

 

 

December 17.
kedd

Kodály Iskola

 

 

Balog József

 

 

Balog József zongoraművész Kodály-Debussy estje

A Magyar Kodály Társaság Kecskeméti Tagcsoportjának ünnepi hangversenye Kodály Zoltán születésnapja alkalmából

A hangversenyt Kecskemét MJV Önkormányzata támogatja.

A belépés díjtalan.

 

 

 

Január 1.
szerda, 19.00
Hírös Agóra
Kulturális és 
Ifjúsági Központ
 

 

Gerhát László

 

 

A Kecskeméti Szimfonikus Zenekar Újévi Koncertje

 

 

 

 

Január 11.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Elza van den Heever

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Elza van den Heever (Marie), Tamara Mumford (Margret), Christopher Ventris (A tamburmajor), Gerhard Siegel (A kapitány), Andrew Staples (Andres), Peter Mattei (Wozzeck), Christian Van Horn (Doctor)  
 
      
 
 

 

Január 19.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Marianela Nunez

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Léo Delibes: Coppélia (balett)

Koreográfus: Ninette de Valois, Lev Ivanov és Enrico Cecchetti nyomán, Karmester: Barry Wordsworth, Swanilda – Marianela Nuñez, Franz – Vadim Muntagirov, Dr. Coppélius – Gary Avis

      

 

 

 

Január 26.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Lauren Cuthbertson

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Csajkovszkij: Csipkerózsika (balett)

Karmester: Simon Hewett, Princess Aurora - Lauren Cuthbertson, Prince Florimund - Federico Bonelli

      

 

 

 

Február 1.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Angel Blue

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Angel Blue (Bess), Golda Schultz (Clara), Latonia Moore (Serena), Denyce Graves (Maria), Frederick Ballentine (Sportin’Life), Eric Owens (Porgy), Alfred Walker (Crown), Donovan Singletary (Jake)  
 
      

 

 

 

Február 9.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Sonya Yoncheva

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Puccini: Bohémélet

Karmester: Emmanuel Villaume, Mimì - Sonya Yoncheva, Rodolfo - Charles Castronovo, Marcello - Andrzej Filończyk, Musetta - Aida Garifullina, Schaunard - Gyula Nagy, Colline - Peter Kellner, Benoît - Jeremy White, Alcindoro - Eddie Wade, Parpignol - Andrew Macnair

      

 

 

 

Február 17.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

 

Kovács János

 

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/3.
 
Műsor:
Schumann: Manfred - nyitány, op. 115  
Schumann: Versenymű négy kürtre és zenekarra, F-dúr, op. 86 
Schubert-Dohnányi: f-moll fantázia, D.940  
Schubert: 4. c-moll („Tragikus”) szimfónia, D.417  
 
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Gál László, Kutas Dávid, Maruzsa Tibor, Rákos László - kürt
vezényel: Kovács János
 
 
 

 

Február 29.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Brenda Rae

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Brenda Rae (Poppea), Joyce DiDonato (Agrippina), Kate Lindsey (Nerone), Iestyn Davies (Ottone), Duncan Rock (Pallante), Matthew Rose (Claudio) 
 
      

 

 

 

Március 14.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Anja Kampe

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Anja Kampe (Senta), Mihoko Fujimura (Mary), Sergey Skorokhodov (Erik), David Portillo (Steuermann), Sir Bryn Terfel (Holländer), Franz-Josef Selig (Daland) 
 
      

 

 

 

Március 16.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

Vásáry Tamás

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/4.
 
Műsor
Beethoven: Egmont - nyitány, op. 84  
Beethoven: C-dúr hármasverseny, op. 56  
Beethoven: 7. A-dúr szimfónia, op. 92  
 
Kecskeméti Szimfonikus Zenekar
Baráti Kristóf - hegedű
Fenyő László - cselló
Farkas Gábor - zongora
vezényel: Vásáry Tamás
 
 
 

 

Április 5.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Jonas Kaufmann

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Beethoven: Fidelio

Karmester: Antonio Pappano, Leonore - Lise Davidsen, Florestan - Jonas Kaufmann, Rocco - Georg Zeppenfeld, Don Pizarro - Simon Neal, Marzelline - Amanda Forsythe, Jaquino - Robin Tritschler, Don Fernando - Egils Siliņš, First Prisoner - Filipe Manu, Second Prisoner - ByeongMin Gil

      

 

 

 

Április 6.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

La Cetra d'Orfeo

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/5.
 
Műsoron Bach, Vivaldi és Telemann művei.
 
La Cetra d’Orfeo (Belgium) 
A világhírű belga régizenei együttes koncertje a húsvétvárás jegyében.
 
 
Bérletinformáció:
 
 
Bérletár: 16 900 Ft / 14 700 Ft
Helyre szóló bérlethosszabbítás: 2019. július 8-ig.
A 2019. július 8-ig megvásárolt bérletekhez ajándékba adunk egy belépőjegyet a kecskeméti OrgonaPont hangversenyünkre.
Bérletek válthatók a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ jegypénztárában (Kecskemét, Deák Ferenc tér 1.), a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon jegypénztárában (Kecskemét, Kossuth tér 4.).
 
 
 

 

Április 11.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Anna Netrebko

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Anna Netrebko (Tosca), Brian Jagde (Cavaradossi), Michael Volle (Scarpia), Patrick Carfizzi (Sacristan) 
 
      

 

 

 

Április 12.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Lauren Cuthbertson

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Csajkovszkij: A hattyúk tava (balett)

Karmester: Koen Kessels, Odette/Odile - Lauren Cuthbertson, Prince Siegfried - William Bracewell

      

 

 

 

Május 9.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Diana Damrau

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Diana Damrau (Stuard Mária), Jamie Barton (Elisabetta), Stephen Costello (Leicester), Andrzej Filończyk (Cecil), Michele Pertusi (Talbot)  
 
   

 

 

 

Május 10.
vasárnap, 14.30

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Liudmyla Monastyrska

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók

Karmester: Daniel Oren, Santuzza - Liudmyla Monastyrska, Mamma Lucia - Elena Zilio, Alfio - Dimitri Platanias, Lola - Josè Maria Lo Monaco, Turiddu - Yonghoon Lee

               

 

 

 

Június 7.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Koen Kessels

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Dante projekt (balett)

Karmester: Koen Kessels, Koreográfia: Wayne McGregor, Zene: Thomas Adès

 

 

 

 

Június 28.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Nina Stemme

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Richard Strauss: Elektra

Karmester: Antonio Pappano, Elektra - Nina Stemme, Chrysothemis - Sara Jakubiak, Klytämnestra - Karita Mattila, Orest - Christof Fischesser, Ägisth - Charles Workman, Orest’s Tutor - Thomas Faulkner, Overseer - Madeleine Pierard, First Maid - Emma Carrington, Second Maid - Stephanie Wake-Edwards, Third Maid - Sarah Castle, Fourth Maid - Masabane Cecilia Rangwanasha, Fifth Maid - Margrethe Fredheim, Young Servant - Adam Frandsen, Old Servant - Jeremy White