Legfrissebb tartalmak a portálon - feliratkozás RSS hírlevélre Legfrissebb tartalmak a portálon - feliratkozás RSS hírlevélre

«Back

2019 második félév

 

 

Augusztus 27. 
kedd, 19.00
Evangélikus Templom
 

 

Kovács Róbert

 

 

A lélek hangjai - Orgonapont koncert 
 
Műsor
Liszt: Excelsior!
Petr Eben: Tantum ergo, ered.: Pange Lingua – az Adventi/Nagyböjti Miséből
Szokolay Sándor: Missa brevis per coro maschile (Kyrie, Gloria)
Liszt: Magyar Koronázási mise: Graduale – 116. zsoltár: Laudate Dominum
Sáry László: Énekeljetek az Úrnak Offertorium – In spiritu humilitatis (Alleluja)
Petr Eben: Offertorium – In spiritu humilitatis
Szokolay Sándor: Missa brevis per coro maschile (Sanctus, Benedictus)
Petr Eben: Pater noster
Szokolay Sándor: Missa brevis per coro maschile (Agnus dei)
Kovács Róbert: Improvizáció a „Készítsd magad, kedves lélek” kezdetű énekre
Úrvacsorára – Korál – Kivonulásra
Hagios o Theos: Trishagion (Bizánci himnusz Athos hegyéről)
Grigorij Lvovski: Gospodi pomiluj
Simera Christos anestí – görög húsvéti kalanta
X. (Bölcs) Alfonz: Santa Maria amar a „Cantigas de Santa Maria” c. gyűjteményből (7. Cantiga)
Szent Efrém Férfikar – Kovács Róbert : „A Pünkösdnek jeles napján” – parafrázis (ének és orgonaimprovizációk)
 
Előadók: Kovács Róbert - orgona,
Szent Efrém Férfikar, művészeti vezető: Bubnó Tamás
 
Jegyár: 2 900 Ft (Diák, nyugdíjas kedvezmény: 10%)
A július 9-ig megvásárolt KODÁLY FILHARMÓNIA bérlet felmutatásával a belépés díjtalan!

 

 

 

Augusztus 31.
szombat, 17.00
Szentcsalád Plébánia
 

 

Magda Dávid

 

 

 
Műsor: 
Otto Olsson: E-dúr szonáta I. tétel
J. S. Bach: Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ BWV639
Magda Dávid: Concerto
Bartók Béla: Három Csík megyei népdal (saját átirat)
E. Elgar: Nimrod az Enigma variációból (saját átirat)
Magda Dávid: Improvizáció
Liszt Ferenc: Sanctus
Magda Dávid: Sinfonietta, II., IV. tétel
 
A belépés ingyenes, adományokat szívesen elfogadunk!
 
 

 

Szeptember 7.
szombat, 16.00

Kodály Iskola

 

 

Szokolay Sándor (1931-2013)

 

 

Szokolay Sándor: Hogy is kezdődött? - [plakát]
Könyv, kotta és lemezbemutató

Levelek a diákévekből 1947-50
Zene-Bona - Fiatalkori zongoradarabok (kotta és cd)

A kiadványokról beszélget:
Becze Szilvia - műsorvezető, szerkesztő
Szokolay Orsolya - a könyv közreadója
Legendy László - a kotta közreadója

Közreműködik: Boros Misi - zongora

Felolvas: Ács Balázs

A belépés díjtalan.

 

 

 

Szeptember 15.
vasárnap, 17.00
Evangélikus Templom
 

 

Keskeny Márk

 

 

ARS SACRA FESZTIVÁL 2019
 
 
Műsor: 
 
MITHRAS PEDAGÓGUS KÓRUS MŰSORA: 
M.Praetorius: Szép vagy muzsika 
M.L.Lightfoot: Dona Nobis Pacem 
Kodály Zoltán: Stabat Mater 
Cesar Franck: Panis Angelicus 
Carole Stephens: Glória 
 
LAKÓ SÁNDOR KAMARAZENEKAR MŰSORA: 
H. Purcell: Abdelaser suite 
G.F Handel: Xerxes c.oratóriumból "Ombra mai fu" ária 
G.F Handel: g-moll Concerto Grosso Op.6.N.6. HWV 324 (Musette, Finale) 
 
KÖZÖS MŰSOR: 
Giulio Caccini: Ave Maria 
W.A Mozart: Ave verum corpus 
Esterházy Pál: Sol Recedit Igneus 
Esterházy Pál: Veni creator spiritus
 
Lakó Sándor Kamarazenekar (Művészeti vezető: Róbert Gábor) 
Mithras Pedagógus Kórus (Kórusvezető: Karsai Péter) 
Szólista: Keskeny Márk 
Bevezető gondolatok: Kis János, lelkész
 
 

 

Szeptember 15.
vasárnap, 19.00
Református Egyházközség
 

 

Sipos Gábor Gergő

 

 

ARS SACRA FESZTIVÁL 2019
 
 
LavioLa Régizenei Együttes: 
Tarnai Katalin – ének 
Kondacs Szilvia – hegedű 
Sipos Gábor Gergő – cselló 
Heibl Anna – csembaló 
  
„A LavioLa koncertjeit átjárja a költészet, „zeneköltészetüket” a hajdani hangzásvilág, és egy olyan időutazásba csöppenünk, mely egyszerre emelkedett, és közvetlen.”
 
 

 

Október 7.
hétfő, 19.00

Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ

 

 

 

Jean-Efflam Bavouzet

 

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/1.

Műsor:
Haydn: C-dúr szimfónia, Hob. I:20  
Mozart: Esz-dúr zongoraverseny, K. 271   
Mozart: C-dúr („Linzi”) szimfónia, K. 425   
 

Budapesti Fesztiválzenekar
Jean-Efflam Bavouzet - zongora
vezényel: Takács-Nagy Gábor

Bérletinformáció >>

 
 

 

Október 12.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Christine Goerke

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Christine Goerke (Turandot), Eleonora Buratto (Liù), Roberto Aronica (Calàf), James Morris (Timur) 
 
      
 
 

 

Október 20.
vasárnap, 14.30

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Erwin Schrott

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Mozart: Don Giovanni (olasz nyelven, angol felirattal)

Karmester: Hartmut Haenchen, Don Giovanni – Erwin Schrott, Leporello – Roberto Tagliavini, Donna Anna – Malin Byström, Donna Elvira – Christine Rice, Don Ottavio – Daniel Behle, Zerlina - Louise Alder, Commendatore – Lars Woldt, Masetto – Leon Košavić

      

 

 

 

Október 26.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Lisette Oropesa

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Lisette Oropesa (Manon), Michael Fabiano (Chevalier des Grieux), Carlo Bosi (Guillot de Morfontaine), Artur Ruciński (Lescaut), Brett Polegato (de Brétigny), Kwangchul Youn (Comte des Grieux)  
 
      

 

 

 

November 3.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Bryn Terfel

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Donizetti: Don Pasquale (olasz nyelven, angol felirattal)

Karmester: Evelino Pidò, Don Pasquale – Bryn Terfel, Norina – Olga Peretyjatko, Ernesto – Ioan Hotea, Malatesta – Mariusz Kwiecień

      

 

 

 

November 6.
szerda, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

 

 

Antal Mátyás

 

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/2.
 
Műsor:
Liszt: A bölcsőtől a sírig  
Liszt: Haláltánc  
Fauré: Requiem, op. 48  
 
Kecskeméti Szimfonikus Zenekar
Kecskeméti Énekes Kör
karigazgató: Erdei Péter
 
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Zenepedagógiai Intézetének Kórusa
karigazgató: Nemes László Norbert
Balog József - zongora
Bódi Zsófia - szoprán
Blazsó Domonkos - bariton
vezényel: Antal Mátyás
 
 
 

 

November 9.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Hui He

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Hui He (Cso-cso-szán), Elizabeth DeShong (Szuszuki), Andrea Carè (Pinkerton), Plácido Domingo (Sharpless) 
 
      

 

 

 

November 23.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Dísella Lárusdótti

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Dísella Lárusdótti (Tye királynő), J’Nai Bridges (Nofertiti), Anthony Roth Costanzo (Ekhnaton), Aaron Blake (Amon főpap), Will Liverman (Horemhab), Richard Bernstein (Aye), Zachary James (Amenhotep)  
 
      

 

 

 

Január 11.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Elza van den Heever

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Elza van den Heever (Marie), Tamara Mumford (Margret), Christopher Ventris (A tamburmajor), Gerhard Siegel (A kapitány), Andrew Staples (Andres), Peter Mattei (Wozzeck), Christian Van Horn (Doctor)  
 
      
 
 

 

Január 19.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Marianela Nunez

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Léo Delibes: Coppélia (balett)

Koreográfus: Ninette de Valois, Lev Ivanov és Enrico Cecchetti nyomán, Karmester: Barry Wordsworth, Swanilda – Marianela Nuñez, Franz – Vadim Muntagirov, Dr. Coppélius – Gary Avis

      

 

 

 

Január 26.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Lauren Cuthbertson

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Csajkovszkij: Csipkerózsika (balett)

Karmester: Simon Hewett, Princess Aurora - Lauren Cuthbertson, Prince Florimund - Federico Bonelli

      

 

 

 

Február 1.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Angel Blue

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Angel Blue (Bess), Golda Schultz (Clara), Latonia Moore (Serena), Denyce Graves (Maria), Frederick Ballentine (Sportin’Life), Eric Owens (Porgy), Alfred Walker (Crown), Donovan Singletary (Jake)  
 
      

 

 

 

Február 9.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Sonya Yoncheva

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Puccini: Bohémélet

Karmester: Emmanuel Villaume, Mimì - Sonya Yoncheva, Rodolfo - Charles Castronovo, Marcello - Andrzej Filończyk, Musetta - Aida Garifullina, Schaunard - Gyula Nagy, Colline - Peter Kellner, Benoît - Jeremy White, Alcindoro - Eddie Wade, Parpignol - Andrew Macnair

      

 

 

 

Február 17.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

 

Kovács János

 

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/3.
 
Műsor:
Schumann: Manfred - nyitány, op. 115  
Schumann: Versenymű négy kürtre és zenekarra, F-dúr, op. 86 
Schubert-Dohnányi: f-moll fantázia, D.940  
Schubert: 4. c-moll („Tragikus”) szimfónia, D.417  
 
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Gál László, Kutas Dávid, Maruzsa Tibor, Rákos László - kürt
vezényel: Kovács János
 
 
 

 

Február 29.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Brenda Rae

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Brenda Rae (Poppea), Joyce DiDonato (Agrippina), Kate Lindsey (Nerone), Iestyn Davies (Ottone), Duncan Rock (Pallante), Matthew Rose (Claudio) 
 
      

 

 

 

Március 14.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Anja Kampe

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Anja Kampe (Senta), Mihoko Fujimura (Mary), Sergey Skorokhodov (Erik), David Portillo (Steuermann), Sir Bryn Terfel (Holländer), Franz-Josef Selig (Daland) 
 
      

 

 

 

Március 16.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

Vásáry Tamás

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/4.
 
Műsor
Beethoven: Egmont - nyitány, op. 84  
Beethoven: C-dúr hármasverseny, op. 56  
Beethoven: 7. A-dúr szimfónia, op. 92  
 
Kecskeméti Szimfonikus Zenekar
Baráti Kristóf - hegedű
Fenyő László - cselló
Farkas Gábor - zongora
vezényel: Vásáry Tamás
 
 
 

 

Április 5.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Jonas Kaufmann

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Beethoven: Fidelio

Karmester: Antonio Pappano, Leonore - Lise Davidsen, Florestan - Jonas Kaufmann, Rocco - Georg Zeppenfeld, Don Pizarro - Simon Neal, Marzelline - Amanda Forsythe, Jaquino - Robin Tritschler, Don Fernando - Egils Siliņš, First Prisoner - Filipe Manu, Second Prisoner - ByeongMin Gil

      

 

 

 

Április 6.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

La Cetra d'Orfeo

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/5.
 
Műsoron Bach, Vivaldi és Telemann művei.
 
La Cetra d’Orfeo (Belgium) 
A világhírű belga régizenei együttes koncertje a húsvétvárás jegyében.
 
 
Bérletinformáció:
 
 
Bérletár: 16 900 Ft / 14 700 Ft
Helyre szóló bérlethosszabbítás: 2019. július 8-ig.
A 2019. július 8-ig megvásárolt bérletekhez ajándékba adunk egy belépőjegyet a kecskeméti OrgonaPont hangversenyünkre.
Bérletek válthatók a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ jegypénztárában (Kecskemét, Deák Ferenc tér 1.), a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon jegypénztárában (Kecskemét, Kossuth tér 4.).
 
 
 

 

Április 11.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Anna Netrebko

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Anna Netrebko (Tosca), Brian Jagde (Cavaradossi), Michael Volle (Scarpia), Patrick Carfizzi (Sacristan) 
 
      

 

 

 

Április 12.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Lauren Cuthbertson

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Csajkovszkij: A hattyúk tava (balett)

Karmester: Koen Kessels, Odette/Odile - Lauren Cuthbertson, Prince Siegfried - William Bracewell

      

 

 

 

Május 9.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Diana Damrau

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Diana Damrau (Stuard Mária), Jamie Barton (Elisabetta), Stephen Costello (Leicester), Andrzej Filończyk (Cecil), Michele Pertusi (Talbot)  
 
   

 

 

 

Május 10.
vasárnap, 14.30

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Liudmyla Monastyrska

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók

Karmester: Daniel Oren, Santuzza - Liudmyla Monastyrska, Mamma Lucia - Elena Zilio, Alfio - Dimitri Platanias, Lola - Josè Maria Lo Monaco, Turiddu - Yonghoon Lee

               

 

 

 

Június 7.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Koen Kessels

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Dante projekt (balett)

Karmester: Koen Kessels, Koreográfia: Wayne McGregor, Zene: Thomas Adès

 

 

 

 

Június 28.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Nina Stemme

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Richard Strauss: Elektra

Karmester: Antonio Pappano, Elektra - Nina Stemme, Chrysothemis - Sara Jakubiak, Klytämnestra - Karita Mattila, Orest - Christof Fischesser, Ägisth - Charles Workman, Orest’s Tutor - Thomas Faulkner, Overseer - Madeleine Pierard, First Maid - Emma Carrington, Second Maid - Stephanie Wake-Edwards, Third Maid - Sarah Castle, Fourth Maid - Masabane Cecilia Rangwanasha, Fifth Maid - Margrethe Fredheim, Young Servant - Adam Frandsen, Old Servant - Jeremy White