Legfrissebb tartalmak a portálon - feliratkozás RSS hírlevélre Legfrissebb tartalmak a portálon - feliratkozás RSS hírlevélre

«Back

2019 második félév

 

 

Január 21.
kedd, 17.00

M. Bodon Pál AMI

 

 

M. Bodon Pál Zeneiskola

 

 

A Kecskeméti M. Bodon Pál Zeneiskola félévi hangversenye a Magyar Kultúra Napja alkalmából

 

 

 

Január 22.
szerda, 18.00
Kodály Iskola
 

 

Dratsay Ákos

 

 

 
Schubert: c-moll "Tragikus" szimfónia, I. tétel
(Szakgimnázium Szimfonikus Zenekara, vezényel: Pusker Imre)
 
Dobozi Eszter válogatott versek
Kocsár Miklós: Hangszínjátékok - részletek
(Csapó Bodza, Farkasházi Lilla, Nagy Emese, Pulai Virág, Berényi Bea - fuvola, Dratsay Ákos - fuvola)
 
Kocsár Miklós-Kányádi Sándor: Dili-dal
Kocsár Miklós-Kányádi Sándor: Történelemóra
Kányádi Sándor: Könyörgés tavasszal
Kodály Zoltán-Ady Endre: Ádám hol vagy?
(Smid Eszter, Altorjay Tamás - basszus, Pusker Imre - zongora)
 
Kozák Polett beszélget Buda Ferenc - a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-és József Attila-díjas - költővel Dobozi Eszter munkásságáról
 
Kocsár Miklós: Concerto II. tétel
(Berényi Bea - fuvola, Dratsay Ákos - fuvola, Révész László - zongora)
 
Kocsár Miklós: Hang-Portrék
(Bartus Bertalan, Madarász Éva - zongora)
 
Bárdos Lajos: Menyecske
Kocsár Miklós: Jó szánút, jó fejsze
(Aurin Leánykar, vezényel: Durányik László)

 

 

 

Január 24.
péntek, 14.00

Katona József Emlékház

 

 

Palotás József

 

 

RÉGI ISKOLÁK SOROZAT

A kecskeméti zeneiskola története 1894-től az államosításig, 1950-ig

Előadó: Palotás József ny. igazgató, zenetanár

 

 

 

Január 26.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Lauren Cuthbertson

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Csajkovszkij: Csipkerózsika (balett)

Karmester: Simon Hewett, Princess Aurora - Lauren Cuthbertson, Prince Florimund - Federico Bonelli

      

 

 

 

Február 1.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Angel Blue

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Angel Blue (Bess), Golda Schultz (Clara), Latonia Moore (Serena), Denyce Graves (Maria), Frederick Ballentine (Sportin'Life), Eric Owens (Porgy), Alfred Walker (Crown), Donovan Singletary (Jake)  
 
      

 

 

 

Február 6.
csütörtök, 17.00

Kodály Iskola

 

 

Palotás Gábor

 

 

Ütős esték a Kodály Iskolában 4/3.

Jótékonysági hangverseny

 

 

 

Február 9.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Sonya Yoncheva

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Puccini: Bohémélet

Karmester: Emmanuel Villaume, Mimì - Sonya Yoncheva, Rodolfo - Charles Castronovo, Marcello - Andrzej Filończyk, Musetta - Aida Garifullina, Schaunard - Gyula Nagy, Colline - Peter Kellner, Benoît - Jeremy White, Alcindoro - Eddie Wade, Parpignol - Andrew Macnair

      

 

 

 

Február 12.
szerda, 18.00
Kodály Iskola
 

 

Dóbiás Péter

 

 

 
30 éves a Mesélő dallamok
Megzenésített versek, történetek komolyan és tréfásan
 
 

 

Február 17.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

 

Kovács János

 

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/3.
 
Műsor:
Schumann: Manfred - nyitány, op. 115  
Schumann: Versenymű négy kürtre és zenekarra, F-dúr, op. 86 
Schubert-Dohnányi: f-moll fantázia, D.940  
Schubert: 4. c-moll („Tragikus") szimfónia, D.417  
 
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Gál László, Kutas Dávid, Maruzsa Tibor, Rákos László - kürt
vezényel: Kovács János
 
 
 

 

Február 29.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Brenda Rae

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Brenda Rae (Poppea), Joyce DiDonato (Agrippina), Kate Lindsey (Nerone), Iestyn Davies (Ottone), Duncan Rock (Pallante), Matthew Rose (Claudio) 
 
      

 

 

 

Március 14.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Anja Kampe

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Anja Kampe (Senta), Mihoko Fujimura (Mary), Sergey Skorokhodov (Erik), David Portillo (Steuermann), Sir Bryn Terfel (Holländer), Franz-Josef Selig (Daland) 
 
      

 

 

 

Március 16.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

Vásáry Tamás

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/4.
 
Műsor
Beethoven: Egmont - nyitány, op. 84  
Beethoven: C-dúr hármasverseny, op. 56  
Beethoven: 7. A-dúr szimfónia, op. 92  
 
Kecskeméti Szimfonikus Zenekar
Baráti Kristóf - hegedű
Fenyő László - cselló
Farkas Gábor - zongora
vezényel: Vásáry Tamás
 
 
 

 

Április 5.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Jonas Kaufmann

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Beethoven: Fidelio

Karmester: Antonio Pappano, Leonore - Lise Davidsen, Florestan - Jonas Kaufmann, Rocco - Georg Zeppenfeld, Don Pizarro - Simon Neal, Marzelline - Amanda Forsythe, Jaquino - Robin Tritschler, Don Fernando - Egils Siliņš, First Prisoner - Filipe Manu, Second Prisoner - ByeongMin Gil

      

 

 

 

Április 6.
hétfő, 19.00
Hírös Agóra 
Ifjúsági és 
Kulturális Központ
 

 

La Cetra d'Orfeo

 

 

FILHARMÓNIA BÉRLET 2019/2020 - 5/5.
 
Műsoron Bach, Vivaldi és Telemann művei.
 
La Cetra d'Orfeo (Belgium) 
A világhírű belga régizenei együttes koncertje a húsvétvárás jegyében.
 
 
Bérletinformáció:
 
 
Bérletár: 16 900 Ft / 14 700 Ft
Helyre szóló bérlethosszabbítás: 2019. július 8-ig.
A 2019. július 8-ig megvásárolt bérletekhez ajándékba adunk egy belépőjegyet a kecskeméti OrgonaPont hangversenyünkre.
Bérletek válthatók a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ jegypénztárában (Kecskemét, Deák Ferenc tér 1.), a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon jegypénztárában (Kecskemét, Kossuth tér 4.).
 
 
 

 

Április 11.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Anna Netrebko

 

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Anna Netrebko (Tosca), Brian Jagde (Cavaradossi), Michael Volle (Scarpia), Patrick Carfizzi (Sacristan) 
 
      

 

 

 

Április 12.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Lauren Cuthbertson

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Csajkovszkij: A hattyúk tava (balett)

Karmester: Koen Kessels, Odette/Odile - Lauren Cuthbertson, Prince Siegfried - William Bracewell

      

 

 

 

Május 9.
szombat, 18.55
Malom Mozi
 

 

Diana Damrau

 

 

METROPOLITAN OPERA 2019/2020
 
 
Szereplők: Diana Damrau (Stuard Mária), Jamie Barton (Elisabetta), Stephen Costello (Leicester), Andrzej Filończyk (Cecil), Michele Pertusi (Talbot)  
 
   

 

 

 

Május 10.
vasárnap, 14.30

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Liudmyla Monastyrska

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók

Karmester: Daniel Oren, Santuzza - Liudmyla Monastyrska, Mamma Lucia - Elena Zilio, Alfio - Dimitri Platanias, Lola - Josè Maria Lo Monaco, Turiddu - Yonghoon Lee

               

 

 

 

Június 7.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Koen Kessels

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Dante projekt (balett)

Karmester: Koen Kessels, Koreográfia: Wayne McGregor, Zene: Thomas Adès

 

 

 

 

Június 28.
vasárnap, 15.00

Hírös Agóra
Otthon Mozi

 

 

Nina Stemme

 

 

ROYAL OPERA HOUSE 2019/2020

Richard Strauss: Elektra

Karmester: Antonio Pappano, Elektra - Nina Stemme, Chrysothemis - Sara Jakubiak, Klytämnestra - Karita Mattila, Orest - Christof Fischesser, Ägisth - Charles Workman, Orest's Tutor - Thomas Faulkner, Overseer - Madeleine Pierard, First Maid - Emma Carrington, Second Maid - Stephanie Wake-Edwards, Third Maid - Sarah Castle, Fourth Maid - Masabane Cecilia Rangwanasha, Fifth Maid - Margrethe Fredheim, Young Servant - Adam Frandsen, Old Servant - Jeremy White